Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler
Haberler
KASTAMONU ÇEVRESİNDEN KELİMELER
ImageKASTAMONU YÖRESİ KELİMELERİ ,SÖZLÜĞÜNÜ DERNEĞİMİZİN SOSYAL VE KÜLTÜREL BÖLÜMÜNDEKİ SÖZLÜK BÖLÜMÜNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.BU SÖZCÜKLERİ DEĞERLİ ÖĞRETMENİM ATA ERDOĞDU'NUN KİTABINDAN ALDIM.KASTAMONU KÜLTÜRÜNE ÇOK BÜYÜK EMEĞİ GEÇEN DEĞERLİ HOCAM ATA ERDOĞDU'DAN YAYINLAMA YETKİSİ ALDIM, KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BURADA YAYINLANAN KELİMELER KASTAMONU GENELİNİ KAPSIYOR.BİZİM İLÇEMİZ VE KÖYÜMÜZDE DE BU KELİMELERİN ÇOĞU KULLANILMAKTADIR.SAYGILARIMIZLA
 
KASTAMONU YÖRESİ ATASÖZLERİ
ImageKASTAMONUYÖRESİ ATASÖZLRİ DERNEĞİMİZİN SOSYAL VE KÜLTÜREL BÖLÜMÜNDEKİ ATASÖZLRİ BÖLÜMÜNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.BU ATASÖZLERİ DEĞERLİ ÖĞRETMEN...ATAERDOĞDUNUNKİTABINDAN ALDIM.KASTAMONU KÜLTÜRÜNE ÇOK BÜYÜK EMEĞİ GEÇEN DEĞERLİ HOCAM ATA ERDOĞDU'DAN YAYINLAMA YETKİSİ ALDIM, KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BURADA YAYINLANAN KELİMELER KASTAMONU GENELİNİ KAPSIYOR.BİZİM İLÇEMİZ VE KÖYÜMÜZDE DE BU KELİMELERİN ÇOĞU KULLANILMAKTADIR.SAYGILARIMIZLA
 
KASTAMONU DELİLERİ
Kastamonu Delileri

Sizde Kastamonu delilerini
Görebilseydiniz çok severdiniz
Hallerine bakıp şaşırırdınız
... Ve , bunlar ne güzel deli derdiniz

Deli Satiye'yi tanısaydınız
Anlardınız nedir esmer güzeli
Sırım gibi , boylu boslu , gamzeli
Gönlünüzü usulca önüne sererdiniz

Oynardınız bilirim deli Ziya geçince
Mini gıdısı Kadın!a ısınırdınız zamanla
Mohmoh Hüseyin'le , Mohmoh Hasan'la
Oturup yemek yerdiniz

Nasrullah'ta bulurdunuz deli Ahmet'i
Sallüüü , diye bağırırdı farz'a dururken
Sesiyle kubbeleri gümbür gümbür vururken
Gülümserdiniz ...

Sonra deli Eşref'i görürdüüz karşıdan
Her adım başında Ya Sabır derdi
Tayy-ı zaman , tayy-ı mekan ederdi
Savulur giderdiniz

Ne gözünde para , ne ev - bark , ne gam ...
Dilendiği parayı en son kuruşuna dek
Fakire , fukaraya verirdi sevinerek
Sizde halinize şükrederdiniz
Bunlar ne güzel deli derdiniz …

Yavuz Bülent Bakiler
 
KASTAMONU SİNEVİZYON(İZLEMELİSİNİZ)

http://www.facebook.com/l/vAQEIvQhm/www.youtube.com/watch?v=cpqrMWF5ld8

 

Duyurular

Gökçeağaç Barajı ve Sulama Projesinde Fiziki Gerçekleşmesi Yüzde 25 Ulaşıld

Gökçeağaç Barajı ve Sulama Projesinde Fiziki Gerçekleşmesi Yüzde 25 Ulaşıldı

Gökçeağaç Barajı ve Sulama Projesinde Fiziki Gerçekleşmesi Yüzde 25 Ulaşıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde yapımı devam eden Gökçeağaç Barajı ve Sulaması projesinde çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. Fiziki gerçekleşmesi yüzde 25 seviyesine ulaşan projenin hizmete alınması ile 2.090 dekar zirai arazi suyla buluşacak ve Hanönü ilçesinin içme suyu ihtiyacı karşılanacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kastamonu’ya yaptığı su yatırımlarıyla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerde ki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Bu çerçevede yapımı süren Gökçeağaç Barajı ve Sulaması projesinde de çalışmalar hızla devam ediyor.

Gökçeağaç Barajı ile 380.000 m3 İçme Suyu Temin Edilecek

Kastamonu’nun Hanönü ilçesi sınırları içerisinde yapımı devam eden projenin tamamlanması ile 2.090 dekar zirai arazi suya kavuşacak ve bölge çiftçisi önemli bir gelir elde edecek. Ayrıca proje ile barajdan Hanönü ilçesine kadar içme suyu iletim hattı döşenecek ve ilçe merkezine yıllık 380.000 m3 içme suyu verilecek. Diğer yandan proje çerçevesinde isale hattı boyunca bulunan köylere de içme ve kullanma suyu temin edilecek.

Ülke Ekonomisine Yıllık 2 Milyon Liradan Fazla Katkı Verilecek

Kil çekirdekli kaya dolgu tipindeki Gökçeağaç Barajı temelden yaklaşık 43 metre yükseklikte inşa ediliyor. Barajın tamamlanarak sulama kısmının da devreye girmesi ile sulanacak arazilerden dekar başına çiftçiler 979 lira gelir artışı sağlayacak. Dolayısıyla proje ülke ekonomisine yıllık 2 milyon liradan fazla katkı verecek.

Projenin Yatırım Bedeli 24 Milyon Lira

Projenin toplam yatırım bedelinin 24 milyon lira olduğunu ve 2020 yılında tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Bakanlık olarak Kastamonu’da son 14 yılda 5 baraj inşa ettik. Bununla birlikte 108.620 dekar araziyi sulamaya açtık. Sulamaya açılan arazilerden çiftçilerimize yıllık 131 milyon TL zirai gelir artışı sağladık ve 46 adet derenin ıslahını tamamladık, Gökçeağaç Barajı’nı da en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kastamonu’nun bereketli topraklarını suyla buluşturmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Gökçeağaç Barajı ve Sulama Projesinde Fiziki Gerçekleşmesi Yüzde 25 Ulaşıldı

Gökçeağaç Barajı ve Sulama Projesinde Fiziki Gerçekleşmesi Yüzde 25 UlaşıldıDÜĞÜNE DAVET 25 Kasım 2017 Saat 13-17
Dernek üyemiz Ergün ERGÜL ün kızı Yasemin ERGÜL ün damat adayı Namık ÇAPAR ile 25 Kasım 2017 tarihinde TERAS SALON düğünleri vardır.Adres:Topçular Mah. İncirlik Sok. No:5 Ertaş İş Mrk Eyüp
Çifte şimdiden mutluluklar dileriz.GÖKDER YÖNETİMİ


DÜĞÜNE DAVET 10 ARALIK 2017
Üyemiz Cengiz YILDIRIM' ın oğlunun düğün davetiyesi ektedir.GÖKDER YÖNETİM KURULU ADINA BAŞKAN HÜSEYİN  ATMACA
DÜĞÜNE DAVET 10 Aralık 2017 Dernek üyemiz Cengiz YILDIRIM'ın oğlu Can YILDIRIM'ın 10 Aralıkta saat 13:00- 17:00 arası Çayırönü Semazen de düğünleri vardır. 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ŞÜKRÜ MUTLU
KADİR GECENİZİ VE RAMAZAN BAYRAMINIZI Şİ
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Üye Girişi

Üye Girişi

Köy Müzik Kutusu

Error:
Adobe Flash Player needed.

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi