Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Coğrafi Yapı
Coğrafi Yapı
Genel Coğrafi Yapı

Köyümüzüzün coğrafi yapısı ilginçtir.Hem dağlık alana sahip, hem de ova kesime sahiptir.Ormanımız geniştir.Arazimizin bir kısmı Gökırmaktan ,bir kısmıda büyük çaydan gelen su ile sulanmaktadır.Büyük çaydan gelen su  yazları iyice azaldığından ihtiyaca cevap verememektedir.Kuzeyinin alçak kesimleri sarı çam ormanlarıyla ,yüksek kesimleri Çam, Kayın,Köknar ve Meşelerle kaplıdır.

 
Yüzölçümü, Rakım, Enlem & Boylam
 
Bitki Örtüsü
Pancar,Pirinç,Buğday,Arpa,Sarımsak sebze  ve meyvel(elma,armut,ayva v.b) yetişmektedir.Her türlü meyve ve sebze yetiştirmeye müsaittir.
 
İklim
Karasal iklim görülmektedir.Yazlar sıcak ve kurak.Kışlar soğuk ve yağışlıdır.
 
Ulaşım

Köyümüz Kastamonu -Sinop yoluna 2 km, Hanönü ilçemize 7 km ,Taşköprü ilçesine 34 km, Kastamonu Merkeze 74 Km, Boyabat ilçesine ise 30 km'dir.Yolumuzun bir kısmı asfalt olup mahalleler arası ise stabilizdir.

 
En Çok Yetişen Sebze ve Meyveler
Elma,ayva ve ceviz
 
Uydu ve Haritada Köyümüz
ImageKöyümüzün  uydu fotoğrafı 1
 
Mahallelerimiz
Hacıalioğlu mahallesi-Çaltıcak mah.-Sarıçalı mah.-Akçakese mah.-Yumacık mah.
 
Komşu Köyler

Yılanlı köyü,Çakırçay,Halkabükü köyü ,Gelinbükü köyü  Yenice köyü İnaltı köyü

 
İlçemize Bağlı Diğer Köyler

Toplam 21 sayfadan 21 kadarı burada bulunmaktadır.

A

B

D

G

H

H (devam)

K

S

Y

Ç

 
Tarihi ve Turistik Yerler
Saray Gölümüz ,Karlık (Yılın her ayında kar bulunur),AlakayaGıran Magarası,Çeliklik Mağaraları Akgöl Kayalarımız 100 metre yükseklikte altından köy yolu geçiyor.Hacıalioğlu mahallesinde Kaya arası Şelalesi,Kaya arasında bulunan dikili kaya,
 
Yaylalar
Yumacık ,Gıran, Gavurbaşı ve Alageçedir.
 
Tepeler
Adıtepesi ,Alakaya, Çeliklik,Karlık,Sivritepe,Çamtepe,
 
Akarsular
Ormandan gelen Büyük çay,Katırcık mevkiinden gelen Eşek çayı VE gÖKIRMAK
 
Ormanlık Alanlar
İsfendiyar Dağlarının bir bölümü köyümüzün sınırları içindedir.Karlık, Yumacık Dağ Değirmeni Kürtler otluğu ,Gavurlar
 
Ovalar
Argaltı mevkii,Caminin yanı,Garağaç altı ve Gedikaltı dır
 
Çeşmeler
 
Mezarlıklar
Yumacık,Kıran(Uluköy)Akçakse,Sarıçalı,Baloğlu Mezarlığı
 

Duyurular

Gökçeağaç Barajı ve Sulama Projesinde Fiziki Gerçekleşmesi Yüzde 25 Ulaşıld

Gökçeağaç Barajı ve Sulama Projesinde Fiziki Gerçekleşmesi Yüzde 25 Ulaşıldı

Gökçeağaç Barajı ve Sulama Projesinde Fiziki Gerçekleşmesi Yüzde 25 Ulaşıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde yapımı devam eden Gökçeağaç Barajı ve Sulaması projesinde çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. Fiziki gerçekleşmesi yüzde 25 seviyesine ulaşan projenin hizmete alınması ile 2.090 dekar zirai arazi suyla buluşacak ve Hanönü ilçesinin içme suyu ihtiyacı karşılanacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kastamonu’ya yaptığı su yatırımlarıyla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerde ki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Bu çerçevede yapımı süren Gökçeağaç Barajı ve Sulaması projesinde de çalışmalar hızla devam ediyor.

Gökçeağaç Barajı ile 380.000 m3 İçme Suyu Temin Edilecek

Kastamonu’nun Hanönü ilçesi sınırları içerisinde yapımı devam eden projenin tamamlanması ile 2.090 dekar zirai arazi suya kavuşacak ve bölge çiftçisi önemli bir gelir elde edecek. Ayrıca proje ile barajdan Hanönü ilçesine kadar içme suyu iletim hattı döşenecek ve ilçe merkezine yıllık 380.000 m3 içme suyu verilecek. Diğer yandan proje çerçevesinde isale hattı boyunca bulunan köylere de içme ve kullanma suyu temin edilecek.

Ülke Ekonomisine Yıllık 2 Milyon Liradan Fazla Katkı Verilecek

Kil çekirdekli kaya dolgu tipindeki Gökçeağaç Barajı temelden yaklaşık 43 metre yükseklikte inşa ediliyor. Barajın tamamlanarak sulama kısmının da devreye girmesi ile sulanacak arazilerden dekar başına çiftçiler 979 lira gelir artışı sağlayacak. Dolayısıyla proje ülke ekonomisine yıllık 2 milyon liradan fazla katkı verecek.

Projenin Yatırım Bedeli 24 Milyon Lira

Projenin toplam yatırım bedelinin 24 milyon lira olduğunu ve 2020 yılında tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise “Bakanlık olarak Kastamonu’da son 14 yılda 5 baraj inşa ettik. Bununla birlikte 108.620 dekar araziyi sulamaya açtık. Sulamaya açılan arazilerden çiftçilerimize yıllık 131 milyon TL zirai gelir artışı sağladık ve 46 adet derenin ıslahını tamamladık, Gökçeağaç Barajı’nı da en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kastamonu’nun bereketli topraklarını suyla buluşturmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Gökçeağaç Barajı ve Sulama Projesinde Fiziki Gerçekleşmesi Yüzde 25 Ulaşıldı

Gökçeağaç Barajı ve Sulama Projesinde Fiziki Gerçekleşmesi Yüzde 25 UlaşıldıDÜĞÜNE DAVET 25 Kasım 2017 Saat 13-17
Dernek üyemiz Ergün ERGÜL ün kızı Yasemin ERGÜL ün damat adayı Namık ÇAPAR ile 25 Kasım 2017 tarihinde TERAS SALON düğünleri vardır.Adres:Topçular Mah. İncirlik Sok. No:5 Ertaş İş Mrk Eyüp
Çifte şimdiden mutluluklar dileriz.GÖKDER YÖNETİMİ


DÜĞÜNE DAVET 10 ARALIK 2017
Üyemiz Cengiz YILDIRIM' ın oğlunun düğün davetiyesi ektedir.GÖKDER YÖNETİM KURULU ADINA BAŞKAN HÜSEYİN  ATMACA
DÜĞÜNE DAVET 10 Aralık 2017 Dernek üyemiz Cengiz YILDIRIM'ın oğlu Can YILDIRIM'ın 10 Aralıkta saat 13:00- 17:00 arası Çayırönü Semazen de düğünleri vardır. 

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
ŞÜKRÜ MUTLU
KADİR GECENİZİ VE RAMAZAN BAYRAMINIZI Şİ
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Üye Girişi

Üye Girişi

Köy Müzik Kutusu

Error:
Adobe Flash Player needed.

SİTE TASARIM & PROGRAMLAMA - KDS | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi